Den högeffektiva 1 250 W HD-motorn (High Density) ger maximalt 325 W sugeffekt, vilket innebär att du minskar energiförbrukningen med 20 % med samma prestanda som en 1 800 W apparat.*
Den här dammsugaren är utformad så att all luft som tas in passerar genom det tvättbara HEPA 12-filtret (99,5 % filtrering) innan den släpps ut. Ingen luft kommer undan.
Ingen risk för repor tack vare det här munstycket med mjuka borststrån som är särskilt utformat för noggrann rengöring av hårda golv.
Den här dammsugaren har inte bara ett utan två bärhandtag. När dammsugaren står på hjul kan du lyfta dammsugaren i handtaget på ovansidan. Det innebär att du enkelt kan flytta runt dammsugaren utan att behöva böja dig ned. Det andra handtaget på framsidan av apparaten gör att du enkelt kan bära runt dammsugaren i upprätt läge.
När du slänger dammpåsen kommer du aldrig i kontakt med dammet tack vare den här patenterade dammpåshållaren.
Tri-Active-munstycke med unikt 3-i-1-systemDet här unika munstycket är aerodynamiskt utformat för maximal rengöringseffekt, har sidoborstar som tar bort damm från hörn och vinklar och har en främre öppning som suger upp stora bitar. Varje drag ger därför ett omedelbart rent resultat. |
* Jämfört med en 1 800 W dammsugare från Philips; Philips interna mätning 2010.
De populäraste produkterna