JC302/50
Behåll rakapparaten i nyskick
Med rengöringspatronen för SmartClean-systemet kan du på ett bekvämt sätt rengöra, smörja och fräscha upp din rakapparat så att den känns som ny varje dag.
Läs mer om produktenOm du är berättigad till momsavdrag på medicintekniska produkter kan du begära det på den här produkten. Momsbeloppet dras av från priset som visas nedan. Håll utkik efter mer information i varukorgen.
Den aktiva smörjningen reducerar friktion och slitage på rakhuvudena och rakbladen, så att rakapparaten känns som ny längre.
Dubbelfiltersystemet och den aktiva smörjningen gör rakapparaten upp till 10 gånger renare än om enbart vatten används
Den alkoholfria, hudvänliga lösningen ger dig en fräsch och hygienisk rakning, och den är utformad för att skydda mot hudirritation
Den nya patronvätskan för SmartClean-systemet har en unik sammansättning och en behaglig doft. Den rengör rakapparaten på ett hygieniskt sätt och ger rakhuvudena en fräsch doft.
Philips SmartClean-systemet med rengöringspatroner är det första rengöringssystemet för rakapparater som effektivt rengör rakapparater som används med rakskum och -gel.
En rengöringspatron från Philips räcker för användning varje vecka i upp till tre månader. Det här 2-packet ger dig bekväm rengöring i sex månader.
Rengöringspatronerna är lämpliga för alla rakapparater med SmartClean-systemet.
Dubbelfiltersystemet tar bort hår, lödder och gel. Det unika dubbelfiltret förhindrar att hårstrån täpper till rakhuvudena och bibehåller rakapparatens utmärkta prestanda.
Medföljande tillbehör
Kapacitet