RQ11/50
Hudnära rakning
Inom loppet av två år klipper rakapparatens rakhuvuden 9 miljoner hårstrån. Byt ut rakhuvudena för bästa möjliga resultat.
Läs mer om produktenDe extra RQ11-rakhuvudena är kompatibla med SensoTouch 2D-rakapparater (RQ11xx).
Det konturföljande GyroFlex 2D-systemet justeras enkelt efter ansiktsformen, minimerar tryck och irritation och ger en hudnära rakning.
Systemet med dubbla blad som är inbyggt i den elektriska Philips-rakapparaten lyfter hårstråna för att bekvämt raka av dem under hudnivån för en nära rakning.
Med Aquatec-tätning för våt- och torrakning kan du välja hur du vill raka dig. Du kan få en bekväm torrakning eller en uppfriskande våtrakning med rakgel eller raklödder för extra komfort.
SkinGlide-rakytan med låg friktion glider smidigt över huden och ger en nära och enkel rakning.
Öppna huvudet på Philips-rakapparaten och använd den medföljande rengöringsborsten för att sopa borta lösa hårstrån.
Rakhuvuden