SCF652/27
Det naturliga sättet att mata med nappflaska
Vår nya napp gör flaskmatningen mer naturlig för ditt barn och dig. Dinappen har en innovativ bladformad design som skapar ett naturligt grepp, vilket gör det lätt för barnet att både ammas och flaskmatas.
Läs mer om produktenProdukten är tyvärr inte längre tillgänglig
Om du är berättigad till momsavdrag på medicintekniska produkter kan du begära det på den här produkten. Momsbeloppet dras av från priset som visas nedan. Håll utkik efter mer information i varukorgen.
Den breda, bröstvårtsformade nappen uppmuntrar till ett naturligt grepp och underlättar övergången från bröst till nappflaska för spädbarnet.
Inlägg inuti nappen gör den mjukare och mer flexibel utan att den kläms ihop. Ditt barn får en mer behaglig och mysig matstund.
Modellen har ett innovativt system med dubbla ventiler som motverkar tecken på kolik och obehag genom att luften hamnar i flaskan och inte i barnets mage.
Nappen är tillverkad av silikon – ett BPA-fritt material (följer EU-direktivet 2011/8/EU)
Med Philips Avent får du fyra olika flödeshastigheter för att följa barnets utveckling. Kom ihåg att åldersindikationerna är ungefärliga då barn utvecklas i olika takt. I Philips Avent-serien finns dinapp för nyfödda med 1 hål (0 m+), dinapp med långsamt flöde med 2 hål (1 m+), dinapp med normalt flöde med 3 hål (3 m+) och dinapp med snabbt flöde med 4 hål (6 m+). Alla nappar finns i tvåpack.
Vi rekommenderar att Natural-dinapparna endast används med Natural-flaskorna.
Design
Ursprungsland
Material
Vad som ingår
Napp
Funktioner
Utvecklingsstadier