TAM6500/10
Fylligare ljud för all din musik
Radio, cd-skivor, streaming och mycket mer. Det här kompakta allt-i-ett-mikrosystemet kan fylla ett stort rum med fylligt stereoljud. Skivspelare, USB-enheter och kabelanslutna hörlurar ansluts enkelt, och Auracast™ stöds för installationer med flera högtalare.
Läs mer om produktenOm du är berättigad till momsavdrag på medicintekniska produkter kan du begära det på den här produkten. Momsbeloppet dras av från priset som visas nedan. Håll utkik efter mer information i varukorgen.
Har du bred smak? Ladda ner vår tillhörande app så kan du använda din smarta enhet för att välja förinställda ljudstilar från menyn Digital Sound Control, justera diskant och bas, växla mellan källor och mycket mer. Dessutom gör PartyLink-läget i appen det enkelt att ställa in Auracast™ för ett omfångsrikare ljud.
Vi använder återvunnen plast i våra produkter och våra förpackningar är tillverkade av FSC-certifierad återvunnen kartong med bilagor som är tryckta på återvunnet papper.
Du får ett klart och tydligt ljud med djup bas tack vare 3-tums fullregisterhögtalare och basreflexportar. Den kraftfulla uteffekten på max 100 W (50 W RMS) är perfekt för stora vardagsrum och utrymmen med öppen planlösning.
Du kan ställa in kristallklar DAB+-/FM-radio, streama det du lyssnar på via Bluetooth®, spela upp musik via USB och ansluta skivspelare via ljudingången. Den digitala radiomottagaren med 20 snabbval ger kristallklar mottagning och cd-spelaren kan läsa MP3-cd-skivor och inspelade cd-skivor.
Bluetooth® 6.0 ger dig en snabbare och stabilare anslutning, och LC3-codec stöds för märkbart bättre ljud. Räckvidden är tillräckligt stor för att du ska kunna styra det du streamar från praktiskt taget var som helst i huset.
För ett omfångsrikare ljud kan du använda Auracast™ för att sända musik från det här mikrosystemet till så många kompatibla högtalare som du vill. Du kan även göra systemet till en mottagare och skicka ljud till det från en skivspelare. Installera enkelt via PartyLink-läget i vår tillhörande app.
Stereohögtalare finns inbyggda i trähöljet på det här allt-i-ett-mikrosystemet, och en tydlig färgdisplay visar källan eller stationen. Vred reglerar volym, källval och inställning. En fysisk fjärrkontroll medföljer i förpackningen, men du kan även använda vår tillhörande app.
Ljud
Högtalare
Anslutningar
Ljuduppspelning
Mottagare/mottagning/sändning
Bekvämlighet
Kompatibilitet
Effekt
Förpackningens mått
Tillbehör
Design
Mått
Hållbarhet